ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent
+420 606 788 731
info@marmiton.sk
0
Váš košík je prázdny
  • cs
  • sk

Sakai Takayuki Blue Steel Petty japonský kuchársky nôž 15cm Pakka wood

japonský kuchársky nôž, dĺžka čepele 15cm, materiál čepele Yasuki modrá oceľ, zosilnená drevená rukoväť Pakka wood, Nie je ideálny na rezanie veľmi kyslých kusov, ako sú citrusové plody, pretože kyselina bude reagovať s uhlíkovou oceľou a môže spôsobiť intenzívne škvrny jamky, ak zostane v kontakte s čepeľou po ľubovoľne dlhú dobu. Viac o produkte
Sakai Takayuki Blue Steel Petty japonský kuchársky nôž 15cm Pakka wood- 15%
Doprava zdarma

Sakai Takayuki Blue Steel Petty japonský kuchársky nôž 15cm Pakka wood

  • japonský kuchársky nôž,
  • dĺžka čepele 15cm,
  • materiál čepele Yasuki modrá oceľ,
  • zosilnená drevená rukoväť Pakka wood

Ak už máte dobrý nerezový santoku alebo kuchársky nôž, ale boli ste zvedaví na skutočný nôž z „uhlíkovej ocele“, je to pre vás! Je to skvelý príklad noža vyrobeného z vysoko kvalitnej uhlíkovej ocele, takže je VEĽMI ostrý, zachováva si túto ostrú hranu po dlhú dobu a preostruje sa ľahšie ako väčšina nerezových ocelí. 

Rukoväť a čepeľ sú krásne, dobre vyrobené a odborne spracované, s vynikajúcim celkovým prispôsobením a povrchovou úpravou. Vynikajúci nôž, ktorý si určite zamilujete, ak ste doteraz používali iba nože z nerezovej ocele!

Pamätajte však, že sa jedná o nôž z vysoko uhlíkovej ocele, NIE nerezový, čo znamená, že ho musíte udržiavať v suchu a skladovať na suchom mieste, aby nezhrdzavel. Po použití umyte ručne, utrite, osušte a uskladnite. Tiež sa zafarbí a zmení farbu - to je normálne, takže zabudnite na to, že by ste sa snažili udržať nôž z uhlíkovej ocele lesklý. Ak sa toho obávate, zostaňte pri nožoch z nerezovej ocele.

Je tiež najlepšie vyhnúť sa rezanie veľmi kyslých kusov, ako sú citrusové plody, pretože kyselina bude reagovať s uhlíkovou oceľou a môže spôsobiť intenzívne škvrny, zmenu farby a dokonca jamky, ak zostane v kontakte s čepeľou po ľubovoľne dlhú dobu.

Je vyrobená zo špičkovej ocele Hitachi Yasugi-works Blue-2, čo je veľmi čistá oceľ s vysokým obsahom uhlíka s pridaným chrómom a volfrámom pre zvýšenú húževnatosť a odolnosť (čo je o niečo menej krehké ako napríklad „bielej“ ocele). Táto oceľ sa v japončine tiež nazýva Aogami alebo Ao-Ko II. Tvrdosť je minimálne HRC 60. Tento nôž je brúsený prevažne na pravej strane a nie je teda vhodný pre ľavákov. Pre bežnú každodennú údržbu odporúčam nižšie uvedený jemný keramický hon.

Elwin de Veld o značke Sakai Takayuki
Naše cesty do Japonska obvykle začíname v Osake, odkiaľ jazdíme šinkansenom (guľový vlak) do Seki v prefektúre Gifu. Začíname v Sakai na juhu Osaky, kde sa nám vždy dostáva vrelého priateľského privítania od Aoki san a Ogawa san od Sakai Takayuki.

V posledných rokoch zákazníci v našej predajni žiadajú špeciálne japonské tradične kované nože: Yanagiba, Sakimura, Kengata: všetky názvy modelov, ktoré sa používajú v japonských kuchyniach na prípravu rôznych druhov rýb. Sakai Takayuki je môj kľúč, ktorý otvára dvere do sveta tradičných japonských nožov a ku všetkému je ich sortiment zameraný na západný trh. Na výrobu tradičných japonských nožov Sakai Takayuki používa tie najlepšie z najlepších: okrem iného Itsuo Doi a Kenji Togashi. Kováč Yamatsuke san so svojou stabilnou rukou na Kaiten Toshi (japonský vodný kameň) je zárukou výnimočne ostrého prevedenia.

Sakai Takayuki nakupuje veľa ich ocele z ocele Aichi (ich sídlo sa nachádza blízko Nagoyi) a pracuje okrem iného s uhlíkovou oceľou shirogami bielej a aogami modrej. Pekný detail: farby v názvoch ocele nemajú nič spoločné s farbou samotnej ocele - je to iba
farba obalu, v ktorom je surová oceľ skladovaná v továrni. Západné modely sú ručne dokončované vo výrobných priestoroch spoločnosti v
Osake (ostrenie), ale prevažne vyrábané v Seki v prefektúre Gifu. Povrchová úprava a kvalita sú úžasné – presne to, čo môžeme od
Takayuki očakávať.
Garancia vráteniaTovar môžete do 30 dní vrátiť
Doprava zdarmanad 120 €
Garancia kvalityPonúkame len značkový tovar
Tovar skladom90% produktov skladom
AFD Denny's Giblors Giesser Isacco LeChef Shoes for Crews Europe WusthofNINE WORTHS Karlowsky Fashion